СИМВОЛІЗМ КОХАННЯ. Густав Клімт. П’єр-Огюст Ренуар.

Головна Події СИМВОЛІЗМ КОХАННЯ. Густав Клімт. П'єр-Огюст Ренуар.
СИМВОЛІЗМ КОХАННЯ. Густав Клімт. П'єр-Огюст Ренуар.

СИМВОЛІЗМ КОХАННЯ. Густав Клімт. П’єр-Огюст Ренуар.

Мистецький простір ARTAREA презентує новий відеоарт «СИМВОЛІЗМ КОХАННЯ» у двох частинах.

Частина І присвячена яскравому і скандальному генію віденського модерну Густаву Клімту (1863-1918). Цей дивовижний митець напрочуд вдало поєднав у своїй творчості символізм і еротизм.

Навколо життя Клімта склалося багато легенд, особливо щодо його стосунків з жінками. Він жив пристрастями – і саме в цьому був справжнім. Героїні його картин вільні від страху та сорому і сповнені пристрасті. У багатьох роботах Клімта ми бачимо поєднання відвертої еротичності і фатальності, ніжності й жорстокості, привабливості і спокуси.
Неповторний малярський почерк, символізм образів і тем зробили художника однією із наймістичніших постатей в історії світового мистецтва. Найвідоміші роботи художника належать до «золотого періоду», а картина «Поцілунок» стала іконою нашого часу.

Частина ІІ представляє творчість П’єра-Огюста Ренуара (1841 — 1919) – мабуть, найніжнішого з французьких імпресіоністів. На відміну від Клімта, який ще підлітком знайшов свій шлях у мистецтві, а незабаром – визнання і статки, Ренуар досить пізно став художником, і ця нова професія довго не приносила йому пристойного заробітку. Скалічений бідністю, митець вигадав для себе «теорію поплавця». Ренуар порівнював себе з поплавком, котрого несе потік. Ніякого спротиву чи руху проти течії – ніяких героїчних вчинків або прикладів високої шляхетності в його роботах немає. Натомість любив малювати чарівних дівчат з лукавими посмішками – таких собі фіалок Монмартра, закохані парочки, що прийшли потанцювати в модному кафе. Його «оксамитові», безтурботні картини зробили революцію в мистецтві – хоча автор зовсім не вважав себе руйнівником основ. І якщо Клімт найбільш відомий своїми картинами «золотого періоду», то Ренуар полюбився публіці під час свого «перламутрового періоду» з характерним «м’яким» малюнком і переливчастістю кольорів…

Одвічні теми життя та смерті, зовнішня принадність та психологічна глибина моделей, хиткий баланс на межі чуттєвого еротизму та палкої пристрасті поєдналися у імерсивному відеоарті «Символізм Кохання».

📍 Київ, вул. Софіївська 11-15.

Час роботи:
П’ятниця – з 12:00 до 20:00
Субота-неділя – з 11:00 до 19:00

🎟 Вартість квитків:
Повний – 200 грн.
Пільговий (студенти, пенсіонери) – 100 грн.
Учасники бойових дій – 50 грн.
Особи з інвалідністю – безкоштовно.
Діють вікові обмеження 16+.
* пільгові квитки – за наявності посвідчення.

Також у вартість квитка входить відвідування нової експозиції картин Тараса Триндика «Зимові фантазії TARASA» в галереї Le Bureau на першому поверсі.

Попереджаємо батьків про наявність у програмі зображень оголеного тіла – образів з картин художника. ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОАРТУ З ДІТЬМИ ЗАЛИШАЄМО НА ВАШ РОЗСУД

На карті