КУНІЙОСІ Утаґава (1797 – 1861) – Помста Ако або 47 ронінів

Головна КУНІЙОСІ Утаґава (1797 – 1861) – Помста Ако або 47 ронінів

КУНІЙОСІ Утаґава (1797 – 1861) – Помста Ако або 47 ронінів

Сюжет гравюри відтворює один із епізодів історії про сорока сімох ронінів.

Свого часу відчайдушні роніни підготували та здійснили план помсти чиновнику при дворі сьоґуна Токуґави на ім’я Кіра Кодзуке-но-Суке. Чиновник знущався над паном, якому вірно служили роніни, даймьо Асано Такумі-но Камі. У 1701 році Асано був засуджений до сеппуку за напад, здійснений на чиновника Кіра Кодзуке-но Суке.

Втративши пана, роніни, на чолі із головним радником Оісі Кураносуке, дали обітницю помститися смертю за смерть, незважаючи на те, що через подібний крок на них також чекала загибель.

Аби не викликати підозр, змовники розчинилися у натовпі, ставши купцями та монахами, Оісі перебрався до Кіото та почав вести розгульний спосіб життя. Коли Кіра дізнався, що роніни розбрелися, він послабив власну охорону, гадаючи, що небезпека лишилася у минулому.

Однак роніни таємно переправляли до Едо зброю, завойовували довіру близького оточення Кіри.

У 1703 році роніни здійснили напад на маєток Кіри у Едо. Боротьба була кривавою та нещадною. Врешті-решт, ворог опинився у оточенні. Кірі, як представникові роду самураїв, шанобливо запропонували здійснити ритуальне самогубство. Однак Кіра був переляканий, та не міг навіть поворухнутися. Тоді Оісі сам убив Кіру, відрубавши йому голову. У найближчому колодязі роніни омили голову за старовинним ритуалом, а згодом віднесли її до монастиря Сенґаку-дзі до могили свого пана.

Враховуючи шляхетність вчинку, ронінам було дозволено провести обряд ритуального самогубства, як належало справжнім самураям, замість того, аби бути страченими як злочинці.

Сеппуку відбулося того ж року.